23 Nisan 2016, Resulluah ve BizAnasayfaya Dön

Kalem Derneği çatısı altında her ay farklı konu ve konukla düzenlenen “Kalem 15  Seminerlerinin bu haftaki konuğu Gazeteci Yazar Sayın Ahmet Taşgetiren oldu. Hacı Bayram Camii Eşrefoğlu Rumi konferans salonunda Kur'an tilavetiyle programa başlandı.

Kalem Derneği üyeleri ve gönüldaşlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Sayın Taşgetiren, Kalem Derneği'nin düzenlediği etkinlikte yer almaktan ötürü duyduğu memnuniyetini belirtti.

Resullulah ve Biz konusunu işleyen Sayın Taşgetiren özellikle şu konulara vurgu yaptı.

Allah Resulunün alemlere Rahmeten lil alemin olarak geldiğini ve biz Müslüman kardeşlerimizin de rahmeten lil alemin miyiz? diye kendimizi sorgulamamız gerekliliğinden bahsederek Sahabe hayatından örneklerle kendi hayatımızla mukayese edilmesi konularına değindi.

Müslüman olmayan toplumlarla İslam Toplumunun ilişkisinin önemine değinerek Müslüman nasıl olmalı ve Dünyaya İslam İslama Müslüman gerektiğini söyledi.

Efendimiz SAV in hayatını kendi hayatımızda ailemize, işimize, komşuluğumuza taşımamız gerektiğini vurguladı.

Son olarak Sayın Taşgetiren İslama hizmete dair neler yapmamız gerektiğini Sevgili Peygamberimiz SAV in hayatından önemli tavsiyelerle programı sonlandırdı.

Program sonunda Sayın Taşgetiren’e Kalem Derneği tarafından plaket takdim edildi.